XXIX Bieg Leśnika w Rogowie - 23 maja 2016 r.

Serdecznie zapraszamy na Bieg Leśnika w Rogowie, w tym roku kalendarz uczelniany sprawił, że będzie to nieco wcześniej bo 23 maja 2016 r.
Warto przy tym powiedzieć, że Bieg Leśnika wokół Arboretum w Rogowie to impreza która na trwałe wpisała się w tradycję naszego Wydziału. W tym roku malowniczą trasę wokół będziemy pokonywać już po raz dwudziesty dziewiąty, promując zdrowy tryb życia.

Uczestnikami Biegu są nie tylko (zgodnie rywalizujący) studenci i pracownicy WL SGGW ale również leśnicy - terenowcy, absolwenci naszego Wydziału, którzy biegali w czasie studiów, dobrze wspominają Bieg i z przyjemnością wracają do Rogowa. Od kilku lat w Biegu startuje również młodzież szkolna z Rogowa i okolic, przez co Bieg Leśnika nabiera dodatkowego wymiaru jakim jest promocja w środowiskach lokalnych leśnictwa, LZD w Rogowie, Wydziału Leśnego jak i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
Bieg od kilku lat współorganizujemy również w ramach Klubu Biegających Leśników.

Trasy są dostosowane do wieku i rozwoju sportowego uczestników; długość trasy dla dzieci liczy 600 m, dla młodzieży 1000 m, dla pań ok. 1600 a dla panów ok. 3200 m. Uruchomiona trzy lata temu kategoria open dla zaawansowanych biegaczy obejmuje potrójne okrążenie Arboretum, tj. ok. 9600 m.

Po biegu przewidziane jest ognisko, na którym organizatorzy zapewniają kawę, herbatę i kiełbaski.

Serdecznie zapraszam wszystkich członków Klubu Biegających Leśników wraz z rodzinami do udziału w Biegu. Organizatorzy zapewniają autokar sprzed Budynku Wydziału Leśnego - wyjazd z Warszawy o 14:30 w dniu Biegu, po uprzednim zarezerwowaniu miejsca w autokarze w dziekanacie u Pani Hani Sakowskiej (pokój 11 w Bud. Wydz. Leśnego SGGW, Tel. (22) 5938010.

Darz Bór,

Robert Tomusiak
Komandor Biegu