Królewska Triada Biegowa Leśników – Kraków 2022

 Królewska Triada Biegowa Leśników – Kraków 2022

 

Z wielką radością możemy poinformować, że Dyrektor Generalny Lasów Państwowych objął patronatem cykl zawodów „Królewska Triada Biegowa Leśników”!

Trzy biegi dla leśników odbędą się w ramach zawodów organizowanych przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Na „Królewską Triadę Biegową Leśników” składają się:

VII Maraton Leśników w ramach 19. Cracovia Maraton” (24 kwietnia 2022 r.);

II Półmaraton Leśników w ramach 8. Cracovia Półmaraton Królewski” (16 października 2022 r.);

I Bieg Trzech Kopców Leśników w ramach 15. Bieg Trzech Kopców” (2 października 2022 r.).

Cracovia Maraton” gromadzi z roku na rok coraz więcej uczestników. W 2019 roku „18. PZU Cracovia Maraton” ukończyło 5.183 biegaczy których wspierało kilka tysięcy kibiców. Start i meta „Cracovia Maratonu” znajdują się na Rynku Głównym w Krakowie. W „Maratonie Leśników” startuje co roku około 20 leśników.

Cracovia Półmaraton Królewski” w 2021 roku ukończyło 4.172 biegaczy których wspierało kilka tysięcy kibiców. Start i meta „Cracovia Półmaratonu Królewskiego” znajdują się na Tauron Arenie w Krakowie. W „Półmaratonie Leśników” wystartowało w zeszłym roku 11 leśników.

Bieg Trzech Kopców” to bieg w którym uczestnicy mają do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi. W 2021 roku bieg ukończyło 1.679 biegaczy.

 

Piotr Król

Prezes Klubu Biegających Leśników