W IX Biegu Katorżnika, po raz pierwszy wystartowała drużyna Lasów Państwowych!

W biegu organizowanym przez komandosów z Lublińca udział bierze corocznie ponad tysiąc uczestników, choć chętnych na udział w ekstremalnej rywalizacji jest kilkukrotnie więcej. Idea zawodów opiera się na wyczerpujących testach selekcyjnych żołnierzy do jednostek specjalnych i wymaga wszechstronnego przygotowania fizycznego i psychicznego.

Czteroosobowy zespół leśników w składzie: Andrzej Kubacki (Nadleśnictwo Lubliniec) Piotr Król (Nadleśnictwo Krzeszowice) Romuald Woźniak (Nadleśnictwo Świerklaniec) i Paweł Kosin (Nadleśnictwo Daleszyce) ukończył rywalizację na 17 miejscu na 34 sklasyfikowane drużyny. Wynik, choć nie najważniejszy cieszy, warto bowiem dodać, że wszyscy reprezentanci naszej firmy debiutowali w tego typu rywalizacji. 

Wcześniej na tą samą trasę w barwach Lasów Państwowych wyruszyli w biegu Vipów: Jurand Irlik Nadleśniczy Nadleśnictwa Lubliniec, Arkadiusz Rosiński z Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka oraz reprezentująca Nadleśnictwo Ustka Ewa Bojkowska. Wszyscy bieg ukończyli, a szczególne brawa należą się miejscowemu nadleśniczemu, który ukończył rywalizację w tej kategorii na wysokim dziewiątym miejscu. Po raz drugi zasłużone oklaski otrzymał on odbierając podziękowania za wsparcie przy organizacji zawodów. 

Relacja z biegu jest już na stronie głównej Lasów Państwowych:
A wkrótce również w Głosie Lasu:

Warto podkreślić świetną pracę załogi Nadleśnictwa Lubliniec na rzecz promocji kampanii Las Państwowe Zapraszamy. Uczestnicy biegu zainteresowani byli szczególnie planowanym na 12 października Biegiem Sylwana i przyszłorocznym cyklem biegów przełajowych, które odbędą się w trzech obrębach nadleśnictwa w trzech porach roku. Informacja o Biegu Sylwana: