VI Mistrzostwa Polski Leśników w Półmaratonie - XXXV Półmaraton Gochów w Bytowie

W sobotę 13 czerwca, podczas Półmaratonu Gochów w Bytowie, po raz szósty rozegrano mistrzostwa Polski leśników. Na starcie stanęło jedenastu leśników z całego kraju.
W kategorii I (do 35 lat) zwyciężył i obronił zeszłoroczny tytuł Paweł Dzięgielewski z Nadleśnictwa Rybnik i z czasem 1:25:10 zajął szóste miejsce w kategorii OPEN oraz drugie w swojej kategorii wiekowej. Drugi był Piotr Grzonka z Nadleśnictwa Gdańsk, a jako trzeci na metę dobiegł Jan Lenc z Nadleśnictwa Choczewo.
W kategorii II (ponad 35 lat) najszybszy był Grzegorz Groszewski z Nadleśnictwa Szczecinek, wyprzedzając Krzysztofa Kopijowskiego oraz Krzysztofa Tomaszewskiego z Nadleśnictwa Kolbudy.
Mistrzynią Polski Leśników w Półmaratonie została Anna Barycza z Nadleśnictwa Włoszakowice.
Paweł Dzięgielewski z Nadleśnictwa Rybnik broniąc tytuł Mistrza Polski w Półmaratonie potwierdził fakt, że jest najszybszym polskim leśnikiem. Zdobył już w tym roku tytuł Mistrza Polski Leśników w Maratonie podczas „II Maratonu Leśników” w Krakowie oraz zwyciężył „III Bieg 10 km Leśników po Puszczy Niepołomickiej”.
Organizatorem VI Mistrzostw Polski Leśników i współorganizatorem XXXV Półmaratonu Gochów było Nadleśnictwo Bytów (RDLP Szczecinek). Nadleśniczy Wacław Turzyński ufundował dla zwycięzców pamiątkowe puchary, a inżynier nadzoru Jerzy Sudoł zajął się organizacją i pomocą uczestnikom.