IV Maraton Leśników

IV Maraton Leśników

Piętnaścioro leśników (12 panów i 3 panie) stanęło do rywalizacji w IV Maratonie Leśników rozgrywanym podczas 16. PZU Cracovia Maraton. Pod nieobecność dotychczasowych mistrzów trudno było wskazać faworytów leśnej rywalizacji na królewskim dystansie i jak się okazało walka o zwycięstwo trwała do samej mety. Ostatecznie podium panów obsadzili Adam Grzesiński, który triumfował z czasem 3:10:03, nieznacznie wyprzedzając Wiesława Skrzypka i jedynego czterokrotnego medalistę tej imprezy Artura Majewskiego.
Wśród pań zwyciężyła Justyna Gokiert- Skrentna, wyprzedzając Karolinę Remuszko i Katarzynę Zapałę.
Warto podkreślić, że większość ze startujących leśników ustanowiła podczas tego biegu swoje nowe rekordy życiowe na dystansie 42 km i 195m, co świadczy o znakomitym przygotowaniu i świetnym biegu pomimo niesprzyjającej, deszczowej aury.
Wyjątkową oprawę miała dekoracja okolicznościowymi pucharami najlepszych biegających leśników, która odbyła się tuż po wręczeniu  nagród najlepszym w całych zawodach na scenie głównej. Mistrz ceremonii - znany komentator sportowy Tomasz Zimoch z ogromną sympatią podkreślał udział i rywalizację leśników pośród niemal 6 tysięcy biegaczy z ponad 60 krajów.
Czwarta edycja Maratonu Leśników jako impreza towarzysząca największemu wiosennemu maratonowi w kraju, odbyła się dzięki wsparciu finansowym Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych. Dzięki temu na krakowskim Rynku, gdzie zlokalizowano start i metę zawodów, powiewały flagi Lasów Państwowych, a na telebimach można było oglądać spoty promujące działalność naszej instytucji. Leśnicy pobiegli również w okolicznościowych koszulkach promujących akcję Trenuj w lesie i kampanię #1000drzewnaminutę. W organizację  i techniczną obsługę zawodów  tradycyjnie włączył się Klub Biegających Leśników.

Cieszy niezła frekwencja w leśnej rywalizacji - podkreślił Piotr Król - prezes KBL i dodał - już dziś zapraszamy wszystkich biegających leśników na piątą edycję naszych zawodów. Wszystkich chętnych prosimy o wpisanie do kalendarza startów daty 22 kwietnia 2018 r.
Tekst: Paweł Kosin
Zdjęcia: Karolina Lew-Mirska