Druga edycja biegu przełajowego „Cross Doliny Małej Panwi – W Pogoni za Bobrem”

Już 27 września w Zawadzkiem (niedaleko Opola i Gliwic) odbędzie się druga edycja biegu przełajowego „Cross Doliny Małej Panwi – W Pogoni za Bobrem”, organizowanego przez Koło Towarzystwa Przyjaciół Lasu „Dolina Małej Panwi”. Impreza ta, to sposób na połączenie promocji zdrowego trybu życia oraz walorów przyrodniczych pięknych lasów na Małą Panwią z elementami edukacji ekologicznej.
Bieg po raz pierwszy zorganizowano w ubiegłym roku i okazał się bardzo udanym przedsięwzięciem. W tym roku dla uczestników przygotowano dwie nowe, urozmaicone trasy o długości około 12,5km lub około 7km poprowadzone urokliwymi ścieżkami wzdłuż doliny rzeki Mała Panew. Krótsza - dla tych co lubią szybko i intensywnie oraz dłuższa - czyli jeszcze więcej przyjemności. Start i meta znajdują się w środku lasu przy zabytkowej stodole zaadaptowanej na izbę edukacyjną w Leśnictwie Dębie. 
Jednak Cross Doliny Małej Panwi to nie tylko bieganie w pięknych okolicznościach przyrody, to także wspaniała atmosfera rodzinnego pikniku, podczas którego nie zabraknie atrakcji także dla osób towarzyszących biegaczom i ich pociech – w  programie m. in. biegi dla dzieci, konkurs wiedzy o bobrze, leśne koło fortuny, losowanie atrakcyjnych nagród.
Zgłoszenia do udziału w biegu przyjmowane są za pośrednictwem formularza umieszczonego na stronie internetowej www.biegzawadzkie.blogspot.com do dnia 24.09.2014 r., limit startujących wynosi 200 osób.

Koordynatorami przedsięwzięcia są: Tomasz Konfederak – tel. 508 141 276, email: tomasz.konfederak@gmail.com i Tomasz Kurczyk – tel. 607 122 433.
Zapraszamy!