Bieg Sylwana - Obręb Patoka

W sobotę 26 kwietnia w Nadleśnictwie Lubliniec rozpoczęła się druga edycja Biegu Sylwana, leśnego biegu przełajowego na dystansie 10 kilometrów. 
Trasę poprowadzono w taki sposób, aby biegacze mogli poznać część Nadleśnictwa Lubliniec położoną w Krainie Małopolskiej, dzielnicy i mezoregionie Wyżyny Woźnicko-Wieluńskiej i równocześnie podziwiać las budzący się do życia na wiosnę.
W biegu głównym na 10 km uczestniczyło 121 osób, odbyły się także biegi dla dzieci w wieku do 9 i 15 lat, w których wzięło udział ponad 30 dzieci. W stosunku do biegu inauguracyjnego z zeszłego roku liczba uczestników wzrosła o ponad 40%. 
Po biegu na każdego z uczestników czekała wyśmienita zupa gulaszowa, makaron z serem na słodko, owocowa herbata z cynamonem, kawa oraz kakao dla dzieci. Tak jak jesienią ubiegłego roku o posiłek zadbali Państwo Karina i Teodor Wrzyciel, biegacze klubu „START Koszwice”, prowadzący w Koszwicach karczmę z regionalnymi potrawami. Nad zdrowiem i bezpieczeństwem uczestników czuwała pielęgniarka oraz ratownik medyczny, każdy z uczestników mógł dokonać pomiaru ciśnienia krwi przed i po biegu. Impreza było okazją do otwarcia nowego obiektu turystyczno – edukacyjnego, składającego się z 6 drewnianych wiat, położonych w uroczym zakątku we wsi Zborowskie, na terenie Parku Krajobrazowego „Lasy nad Górną Liswartą”.

Bieg Sylwana został zorganizowany w ramach kampanii „Lasy Państwowe Zapraszamy”. Kolejny start drugiej edycji Biegu Sylwana odbędzie się 14 czerwca w obrębie Lubliniec. Wszystkich serdecznie zapraszamy!