VII Mistrzostwa Polski Leśników w Półmaratonie - XXXVI Półmaraton Gochów 04.06.2016 r.

W sobotę 4 czerwca 2016 r, podczas XXXVI Półmaratonu Gochów, rozegrane zostały VII Mistrzostwa Polski Leśników w Półmaratonie.
Uczestnicy wystartowali o godzinie 16:00 z XIV- wiecznego zamku krzyżackiego w Bytowie, upał, jak co roku, mocno dawał się biegaczom we znaki.

Najlepszy z leśników - Jarosław Kemuś z Nadleśnictwa Lutówko, osiągnął rewelacyjny czas: 1:22:36, co pozwoliło mu zająć 4 miejsce Open oraz pierwsze w kategorii wiekowej. Warto zaznaczyć, że niecały miesiąc wcześniej, 15 maja w Krakowie, został również zwycięzcą III Maratonu Leśników.

Drugie Miejsce w kategorii leśników M-36+ zajął Artur Majewski z Nadleśnictwa Mirosławiec, na trzecim miejscu podium stanął Jacek Borzyszkowski z Nadleśnictwa Kościerzyna.
W kategorii leśników M-18-35 najszybciej pobiegł Jacek Gwóźdź z Nadleśnictwa Smolarz i z czasem 1:26:06 stanął również na trzecim miejscu podium w swojej kategorii wiekowej. Drugie miejsce zajął Błażej Adamczyk z Nadleśnictwa Osusznica, trzeci był Dariusz Lenio z Nadleśnictwa Tychowo.

Jedyna kobieta, która wystartowała w VII Mistrzostwach Polski Leśników w Półmaratonie, Monika Jończak reprezentująca Nadleśnictwo Góra Śląska, ukończyła bieg w czasie 1:44:30, co pozwoliło jej na zajęcie 2 miejsca w kategorii wiekowej. Monika Jończak to również zwyciężczyni III Maratonu Leśników.