Bieg Sylwana - pierwsza edycja

W sobotę 12 października w Nadleśnictwie Lubliniec odbyła się pierwsza edycja Biegu Sylwana, leśnego biegu przełajowego na dystansie 10 kilometrów. Impreza odbyła się przy wspaniałej pogodzie. 


Trasę poprowadzono w taki sposób, aby biegacze mogli podziwiać las w przepięknej jesiennej scenerii. W biegu głównym na 10 km uczestniczyły 92 osoby, odbyły się także biegi dla dzieci w wieku do 9 i 15 lat, w których wzięło udział prawie 20 dzieci. Po biegu na każdego z uczestników czekała wyśmienita zupa gulaszowa oraz owocowa herbata z cynamonem, specjały przygotowane przez Państwa Karinę i Teodora Wrzycieli z Koszwic, zapalonych biegaczy i założycieli klubu „START Koszwice”, którzy tym razem dbali o regenerację uczestników biegu. Nad zdrowiem i bezpieczeństwem uczestników czuwała pielęgniarka oraz ratownik medyczny, każdy z uczestników mógł dokonać pomiaru ciśnienia krwi przed i po biegu.

Bieg Sylwana został zorganizowany w ramach kampanii „Lasy Państwowe - Zapraszamy”. Na przyszły rok organizatorzy zaplanowali biegi w trzech obrębach Nadleśnictwa Lubliniec. Pierwszy wiosną w obrębie Patoka, drugi latem w obrębie Lubliniec i trzeci jesienią w obrębie Dobrodzień. 

Gorąco zachęcamy do udziału w tych biegach a organizatorom kibicujemy życzymy powodzenia! 

Impreza jest wspólnym przedsięwzięciem Nadleśnictwa Lubliniec i WKB Meta Lubliniec, stanowiącym realizację postanowień zawartego w czerwcu porozumienia o współpracy.
Więcej informacji na ten temat współpracy Nadleśnictwa Lubliniec i WKB META Lubliniec