Klubowicze na Bieszczadzkim Weekendzie Sportu

Przyzwyczailiśmy się, że biegacze w naszych klubowych koszulkach są obecni na wielu imprezach biegowych w kraju i za granicą. Zwykle pierwsze starty nasi zawodnicy rozpoczynali wiosną. W tym roku jednak do sportowej rywalizacji część z nas przystąpiła nieco wcześniej, uczestnicząc w inauguracyjnym Zimowym Maratonie Bieszczadzkim, który jak się okazało miał 44,6 kilometra.
Na koronnym dystansie pobiegli niezniszczalny Jarosław Oleksy i debiutujący w maratonie Łukasz Dziuban. Pierwszy z czasem 4:29 zajął doskonałe siódme miejsce w klasyfikacji +50, drugi przybiegł pięć minut wcześniej (4:24) zajmując 119 miejsce w kategorii open na 450 sklasyfikowanych zawodników.
W towarzyszącym maratonowi biegu na 30 kilometrów wystartował kolejny z naszych klubowiczów - Paweł Kosin, który wbiegł na metę z trzecim rezultatem, po 3 godzinach i 20 minutach.
Warto podkreślić ekstremalne warunki panujące na trasie biegu. Już sam profil trasy wzbudzał respekt- licznymi podbiegami, ale warunki atmosferyczne sprawiły, że uczestnicy musieli zmagać się z oblodzeniem trasy, a miejscami również kopnym, mokrym śniegiem. Tym bardziej cieszy dobra postawa naszych biegaczy.

Dzień wcześniej obserwowaliśmy dobry start naszego zawodnika - Stanisława Kozioła w towarzyszących zmaganiom biegaczy zawodach narciarskich "Tropem Wilka". Nasz klubowy nestor zajął wysokie 27 miejsce na trasie 15 kilometrowego biegu.
Wszystkim Klubowiczom gratulujemy świetnej formy u progu nowego sezonu!