Klubowicze na XII Biegu Rzeźnika

Czwórka naszych klubowiczów wystartowało w kultowym Biegu Rzeźnika. Ten 78 kilometrowy ultramaraton rozgrywany na zjawiskowych szlakach bieszczadzkich corocznie przyciąga setki najlepszych w kraju biegaczy górskich. Na starcie w Komańczy pośród blisko półtora tysiąca zawodników stanęli: Marcin Jachym (IBL), Łukasz Dziuban (Nadleśnictwo Ustrzyki) oraz Jarosław Oleksy (Nadleśnictwo Limanowa) i Radosław Ertel (LBG Kostrzyca).
Formuła biegu przewiduje rywalizację w parach, w których naszym klubowiczom towarzyszyli biegacze z innych grup biegowych.
Wyśmienity występ zaliczył debiutujący na dystansie ultra Łukasz Dziuban, który wraz z partnerem zajął bardzo wysokie 25 miejsce w kategorii OPEN, kończąc blisko 80 kilometrowy bieg po 10 godzinach i 8 minutach!
Przygotowywaliśmy się z kolegą do tego biegu od kilku miesięcy, trasę pokonywaliśmy w odcinkach, znaliśmy jej przebieg – komentował Łukasz Dziuban, bardzo zadowolony na mecie biegu i dodał, że wciąż czuje rezerwę i będzie próbował za rok zbliżyć się do 9 godzin.
Wysoko sklasyfikowane zostały również zespoły Marcina Jachyma i najbardziej doświadczonego, startującego w  tych po raz czwarty - Jarosława Oleksego.

Naszym Kolegom serdecznie gratulujemy!