II Maraton Leśników - za nami!

19 kwietnia 2015 roku, w Krakowie, podczas 14. PKO Cracovia Maraton, rozegrany został "II Maraton Leśników".

14. PKO Cracovia Maraton, czyli "maraton z historią w tle" na pełnym dystansie 42 kilometrów 195 metrów, pokonało 4580 biegaczy z Polski i ze świata. Pierwsze miejsce, z czasem 02:17:03, zajął pochodzący z Ukrainy Taras Salo. Pierwszy Polak Andrzej Lachowski osiągnął wynik 02:25:24, a wśród kobiet triumfowała Hellen Jepkosgei Kimutai z Kenii, uzyskując czas 2:43:04.

"II Maraton Leśników" ukończyło 17 leśników. Agnieszka Błasiak z Poznania, obroniła zeszłoroczny tytuł i z czasem 04:47:55, została zwyciężczynią w kategorii kobiet. Wśród mężczyzn najlepszy był Paweł Dzięgielowski z Nadleśnictwa Rybnik uzyskując bardzo dobry wynik 02:55:39. Drugi na podium stanął Maciej Remuszko, leśnik zarządzający tartakiem w Napiwodzie, z czasem 02:58:49. Trzecie miejsce, podobnie jak w zeszłym roku, zajął Artur Majewski z Nadleśnictwa Mirosławiec, z czasem 03:07:24.

Uroczystość wręczania nagród zwycięzcom wszystkich kategorii, prowadzili Maciej Kurzajewski, prezenter telewizyjny i dziennikarz sportowy oraz Paweł Januszewski, lekkoatleta i współtwórca akcji BiegamBoLubię. Prowadzący wielokrotnie wspominali o Lasach Państwowych i zachwalali zalety biegania w lesie.

Zwycięzcom „II Maratonu Leśników” puchary wręczał Nadleśniczy Nadleśnictwa Krzeszowice Edward Suski oraz przedstawiciele Prezydenta Krakowa i Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych, w ramach Kampanii "Trenuj w Lesie", a honorowy patronat objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Adam Wasiak.