V Maraton Leśników - za nami!

Piąta edycja Maratonu Leśników rozgrywanego w ramach Cracovia Maraton miała najsilniejszą jak dotąd obsadę. 
Na starcie w tym roku stanęło 18 leśników, w tym wszyscy dotychczasowi zwycięzcy rywalizacji leśników- Jarosław Kemuś (Nadleśnictwo Lutówko), Paweł Dzięgielowski (Nadleśnictwo Rybnik) i Adam Grzesiński (Nadleśnictwo Strzelce Opolskie). Wymienieni w komplecie obsadzili podium, Jarosław Kemuś triumfował po raz trzeci, osiągając wyśmienity rezultat 2 godzin i 50 minut zajmując jednocześnie 36 miejsce, Paweł Dzięgielowski wbiegł na metę na miejscu 67, a Adam Grzesiński 127 pośród niemal 6 tys. biegaczy z kilkudziesięciu krajów! Tegoroczne zawody rozgrywane były przy wysokiej temperaturze i silnym wietrze, tym większe brawa należą się biegaczom za uzyskane wyśmienite wyniki.

Dzięki patronatowi Dyrektora Generalnego LP oraz wsparciu finansowym Centrum Informacyjnego LP na krakowskim Rynku bardzo mocno zaakcentowana była obecność Lasów Państwowych - w strefie startu i mety pojawiły się banery i reklamowe balony, a na telebimach wyświetlane były spoty reklamowe nowej kampanii promocyjnej - Dla Lasu Dla Ludzi. Bardzo uroczysty charakter miała również dekoracja medalistów Maratonu Leśników na scenie głównej.
Organizatorem Maratonu Leśników po raz kolejny był Klub Biegających Leśników oraz Centrum Informacyjne Lasów Państwowych. Medaliści Maratonu Leśników zostali nagrodzeni okolicznościowymi pucharami i nagrodami pieniężnymi ufundowanymi przez Klub Biegających Leśników. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję imprezy w przyszłym roku.