III edycja "Dla Niepodległej Biegu Dwie Wieże" 16.06.2018 r. - Nadleśnictwo Choczewo

Zapraszamy wszystkich biegających leśników, sympatyków leśnictwa i naszych przyjaciół do wzięcia udziału w III edycji "Dla Niepodległej Biegu Dwie Wieże" 16.06.2018 r. organizowanym przez Nadleśnictwo Choczewo przy współpracy z KZ NSZZ "Solidarność" i Gminą Choczewo.
Wzorem poprzednich lat poza głównymi kategoriami posiadamy szczególną kategorię Najszybsza Leśniczka i Najszybszy Leśnik dlatego też zależy nam na licznym udziale koleżanek i kolegów z braci leśnej.
Bieg objęty jest patronatem honorowym przez Starostę Powiatu Wejherowskiego oraz przez Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.
W tym roku postanowiliśmy również uczcić tak ważne wydarzenie jakim jest 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę. W związku z tym m. inn. na koszulkach biegaczy znajdzie się logo “niepodległej”, które jest rozpoznawalne i utożsamiane z ogólnopolskimi obchodami.
Trasa biegu, 15 kilometrowa, niezmiennie prowadzi przez urokliwe i malownicze nadmorskie tereny borów sosnowych. Ideą biegu jest pokonanie odcinka pomiędzy dwoma wieżami, przeciwpożarową Nadleśnictwa Choczewo w Lubiatowie (Start nieopodal ośrodka Pani Anny Dymnej "Mimo Wszystko"), a latarnią morską Stilo (Meta w miejscowości Osetnik).
Co wyróżnia "Dla Niepodległej Biegu Dwie Wieże":
- wyjątkowa koszulka w pakiecie
- specjalnie na tę okoliczność zaprojektowany wyjątkowy medal
- niesamowite miejsce nad samym morzem
- część trasy poprowadzona po plaży
- drewniane rzeźbione puchary dla najszybszych


Poniżej kilka podstawowych informacji o biegu:

DATA: 16 czerwca 2018

Start o godzinie 12ºº od wieży przeciwpożarowej w Lubiatowie (pobliże ośrodka fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko)

Meta okolice latarni morskiej Stilo (miejscowość Osetnik)

Dystans: 15km

Organizatorzy: Nadleśnictwo Choczewo i KZ NSZZ „Solidarność” przy Nadleśnictwie Choczewo oraz Urząd Gminy Choczewo.

LINKI do informacji:

Storna Nadleśnictwa:
 www.choczewo.gdansk.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/BAn7rn35rYFh/content/dla-niepodleglej-iii-edycja-biegu-dwie-wieze-#.WnRj81y7iXI

- Fanpage Bieg Dwie Wieże 

https://www.facebook.com/Bieg-Dwie-Wie%C5%BCe-1734051630146237/

Zapisy na:

https://dostartu.pl/bieg-dwie-wieze-v2108.pl.html

Trasa biegu mieści się pomiędzy dwoma wieżami, pporz. Nadleśnictwa Choczewo, a latarnią morską Stilo. Bieg wyróżnia na pewno samo miejsce, gdzie większość trasy poprowadzona została tak, że widać z niej morze, a odcinek 700 m poprowadzony jest bezpośrednio po plaży.

drogi asfaltowe – 4 000 m

drogi gruntowe – 10 300 m

plaża – 700 m
Dodatkowo dzięki temu, że trasa biegnie przez przepiękne nadmorskie bory sosnowe to przed promieniami słonecznymi biegaczy ochraniać będzie cień drzew, nie można też zapomnieć o kojącej morskiej bryzie. Dystans do przebiegnięcia to 15 km. Na każdego biegacza w pakiecie startowym będzie czekała Nasza koszulka okolicznościowa z logo biegu. Bieg odbędzie się w sobotę 16.06.2018 r. start o godzinie 12:00. Z uwagi na specyfikę biegu, gdzie biegniemy od punktu "A" do punktu "B", z uczestnikami spotykamy się wcześniej o w okolicach mety biegu, aby autokarami przejechać na miejsce startu. Udział w biegu może wziąć każdy od 16 roku życia. Kategorie jakie mamy to:
Kobiety
Mężczyźni 
Najszybsza mieszkanka i mieszkaniec Gminy Choczewo 
Najszybsza leśniczka i najszybszy leśnik

Opłata startowa 30 zł do 27.05.2018 r. później 70 zł.

Tomasz Wirkus

INFORMACJA POD NR.
Łukasz Kunz
kom. +48 694 417 646
Tomasz Wirkus 
kom. +48 600 563 445