Narciarskie Trasy Biegowe "u Leśników"

Narciarskie Trasy Biegowe "u Leśników"

W Dolinie Czarnego Potoku na stokach Jaworzyny Krynickiej zlokalizowane są trasy narciarstwa biegowego „u Leśników”, przygotowane i utrzymywane przez Leśny Zakład Doświadczalny Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
Trasy przygotowane są pomiędzy drogą na Izwór a dolną Stacją Kolejki Gondolowej:
zielona - o długości ok. 500 m - dla dzieci i uczących się chodzić lub biegać (oświetlona sztucznie)
żółta - o długości ok. 2400m – dla początkujących (oświetlona sztucznie)
niebieska - o długości ok. 2800 m - dla zaawansowanych oraz ekstremalna (nieoświetlona, dostępna tylko w dzień)


Trasy (razem ok. 6km) są naśnieżane, ratrakowane i poprowadzone zostały na stoku Jaworzyny po halach i terenach leśnych. Przy trasach znajduje się duży parking i dobrze wyposażona wypożyczalnia biegowego sprzętu narciarskiego. Poszczególne trasy zróżnicowane są pod kątem stopnia trudności. Co roku organizowane są tutaj otwarte zawody dla amatorów m. in. o Puchar Leśników Krynickich czy Puchar Rektora UR.
Zachęcamy wszystkich do zdrowego, aktywnego wypoczynku i podziwiania wspaniałych widoków okolic Jaworzyny Krynickiej.

Trasy są czynne codziennie w godzinach od 9:00 do 16:00.

Bliższe informacje na temat warunków panujących na trasach, zasad korzystania z tras oraz możliwości wypożyczenia sprzętu narciarskiego pod numerem telefonu: Marcin 502658061.
Przypominamy że nasze Narciarskie Trasy Biegowe "u Leśników" mają świadectwo homologacji wydane przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS – Fédération Internationale de Ski) ważne do 31.12.2020 r.

Zapraszamy!

W sezonie zimowym  2017/2018 organizujemy zawody narciarskie na Narciarskich Trasach Biegowych „u Leśników” w Dolinie Czarnego Potoku w Krynicy-Zdroju. W dniu 27 stycznia 2018 roku odbędą się zawody otwarte, dla amatorów . Zapraszamy wszystkich miłośników biegania na nartach w różnych kategoriach wiekowych. Szczegóły na naszej stronie
http://lzdkrynica.ur.krakow.pl/zawody2018
i facebooku www.facebook.com/ulesnikow/ 
Paweł Brzeziański