XIII "Bieg Katorżnika" 12 sierpnia 2017 r.

"Katuje, upadla i miesza z błotem", dwie drużyny leśników już po raz piąty postanowiły sprawdzić ile prawdy jest w tym haśle reklamującym słynny "Bieg Katorżnika".
Drużyna Klubu Biegających Leśników zajęła w tym roku rekordowo wysokie 4 miejsce, ocierając się o podium i ustępując jedynie trzem drużynom zawodowych żołnierzy z "15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej", "Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca" oraz "Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych z Poznania". Druga z leśnych drużyn zajęła również bardzo wysokie 12 miejsce na 50 sklasyfikowanych pełnych czteroosobowych drużyn.
Trasa "XIII Biegu Katorżnika" przeprowadzona przez lasy Nadleśnictwa Lubliniec i przygotowana przez Wojskowy Klub Biegacza "Meta" z Lublińca, miała około 13 kilometrów. Najszybszy z zawodników startujących o godzinie 13:00 w "Galernik Team" ukończył ją w 2 godziny i 27 minut. Najszybszy z leśników Dominik Jagieła z Nadleśnictwa Dukla (RDLP w Krośnie) dobiegł na metę jako piąty z czasem 2:38:01, drugi z leśników Paweł Dzięgielowski z Nadleśnictwa Rybnik (RDLP w Katowicach) dotarł cztery minuty później z czasem 2:42:35. Trzeci był Piotr Król z RDLP w Katowicach z czasem 03:10:12, czwarty Adam Grzesiński z Nadleśnictwa Strzelce Opolskie (RDLP w Katowicach) z czasem 03:11:39.
Dominik Jagieła - Nadleśnictwo Dukla (RDLP w Krośnie)
Paweł Dzięgielowski - Nadleśnictwo Rybnik (RDLP w Katowicach)
Piotr Król - RDLP w Katowicach
Adam Grzesiński - Nadleśnictwo Strzelce Opolskie (RDLP w Katowicach)

Wyniki leśnych drużyn z roku na rok są coraz lepsze, w przyszłym roku znowu powalczymy o podium!